2009 TÜRKİYE GENELİ YEREL SEÇİM SONUÇLARI
BÜYÜKŞEHİR
10
İL
35
İLÇE
447
ORAN
%40
BÜYÜKŞEHİR
3
İL
10
İLÇE
170
ORAN
%28
BÜYÜKŞEHİR
1
İL
9
İLÇE
129
ORAN
%15
İl il 2009 Seçim Sonuçları

MUSTAFA SARIGÜL

CHP İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

1956 yılında Erzincan'da doğdu. Eğitimine sırasıyla Talatpaşa İlköğretim okulu, Şişli Ortaokulu, Zincirlikuyu Yapı Teknik Lisesi'nde devam etti ve Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nden mezun oldu. İş yaşamına Kağıthane Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İETT Genel Müdürlüğü'nde devam etti. Daha sonra kamu görevinden ayrılarak ticaret yapmaya başladı.

Siyasi yaşamı Gençlik Kolu Yönetim Kurulu üyeliği ile başladı, daha sonra; » CHP Gençlik Kolu Yönetim Kurulu Sekreterliği, » CHP Gençlik Kolu Yönetim Kurulu Başkanlığı, » CHP İlçe Başkanlığı, Kurultay Delegeliği, » SHP 18. Dönem İstanbul Milletvekilliği, » TBMM Başkanlık Divanı Üyeliği, » F.M.V. Işık Lisesi Okul Aile Birliği Üyeliği, » Türk Parlamenterler Birliği Üyeliği, » Türk-Alman Parlamento Dostluk Grubu Yönetim Kurulu Üyeliği, » Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği, » Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Üyeliği, » Herkes İçin Spor Federasyonu As Başkanlığı, » Futbol Federasyonu Delegesi olarak görev yaptı.

» TBMM'de Bir Milletvekili, İstanbul'da Direksiyon Sallamak ve Ne Bir Eksik Ne Bir Fazla adlı üç kitabı bulunmaktadır. 2. Dönem başkanlığı sırasında; » Romanya Cumhurbaşkanı Ion İliescu tarafından Devlet Nişanı ile Ödüllerildi. -Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından, engelli yurttaşlarımıza yaptığı katkılardan dolayı ödüllendirildi. » Eski Milli Eğitim Bakanı Metin Bostancıoğlu ve Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik tarafından da eğitime verdiği katkıllarından dolayı ödüllendirilmiştir... » Alman Sosyal Demokrat Partisi'nin (SPD)Eylül 2005 ve 2008 seçimlerinde ,seçim kampanyasına destek vermiştir. » 29 Mart 2009 Yerel Seçimlerde 3.defa Belediye Başkanı seçildi.