2009 TÜRKİYE GENELİ YEREL SEÇİM SONUÇLARI
BÜYÜKŞEHİR
10
İL
35
İLÇE
447
ORAN
%40
BÜYÜKŞEHİR
3
İL
10
İLÇE
170
ORAN
%28
BÜYÜKŞEHİR
1
İL
9
İLÇE
129
ORAN
%15
İl il 2009 Seçim Sonuçları
Liberal Demokrat Parti

LİBERAL DEMOKRAT PARTİ

2014 YEREL SEÇİMLERİ TÜRKİYE GENELİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI

PARTİ HAKKINDA

Parti 26 Haziran 1994 tarihinde kurulmuştur. Kuruluşundan beri genel başkanlığını yapan Besim Tibuk, 25 Kasım 2002'de istifa etmiştir. İstifasından sonra yerine Emin Şirin seçilmiş ancak parti ile olan görüş ayrılıkları sebebiyle kısa zamanda ayrılmıştır. Günümüze değin genel başkanlık görevini 20 Haziran 2005 tarihinden beri Cem Toker yapmaktadır. Koordinasyondan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığını Süleyman Tavşan sürdürmektedir.

Partinin gençlik kolları Genç Yunuslar olarak, bireysel tartışma forumları Markopaşa olarak adlandırılmıştır. Parti, programında Amerikan tipi başkanlık sistemini desteklemektedir.

"Madem ki medya bize yer vermiyor, biz de seçmene kendi kanalımızla ulaşırız" diyerek 2010 yılında LDP TV adlı internet medya televizyonu kurarak video ve görsel propaganda işlemlerini buradan sürdürmektedir.
2012 yılının başları ile tanıtım faaliyetleri hız kazanmıştır. Genel Başkan Cem Toker sık sık üniversiteleri ziyaret etmekte ve çeşitli konferanslar vermektedir. Üniversite ve Lise yapılanması olan Genç Yunuslar ise son yıllarda gençlerin partiye olan ilgisinin artmasıyla hızla büyümektedir. Parti, düşük oy oranlarına sahip olmasının yanında hedefleri 2019 yılında meclise bir milletvekili dâhil etmektir.

LDP, halka kendini anlatabilmek ve halkın sorunlarını dinlemek için Halk Toplantıları düzenlemektedir. Pazartesi günleri saat 19:00'daki toplantılar Türkiye'nin çeşitli illerinde sürdürülmektedir.
Liberal Demokrat Parti 14 Temmuz gününü Vergiden Kurtuluş Günü olarak kutlamaktadır.

LİBERAL DEMOKRAT PARTİ İLE İLGİLİ HABERLER